Zawiadomienie o śmierci Prof. dr hab. Stanisława Wężyka

Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że 05.01.2024 zmarł Prof. dr hab. Stanisław Wężyk, związany z Ostrzeszowem. Przewodniczący Kapituły oceniającej pasztety i potrawy z gęsi podczas Ogólnopolskich Festiwali Pasztetników i Potraw z Gęsi w Ostrzeszowie. W 2018 roku odsłonił swoją tablicę w Jedynej w Polsce Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej.

Szkolenie dla pracowników biura

W dniu 20.12.2023 r. w Urzędzie Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się szkolenie dot. realizacji zobowiązań wynikających z umowy ramowej w nowym okresie programowania. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy biura Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. Na spotkaniu podsumowano stan wdrażania PROW 2014-2020 w województwie wielkopolskim.

Informacja o pracy biura

Informujemy, że w dniu 20.12.2023 r. biuro Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” będzie nieczynne z powodu udziału pracowników w szkoleniu organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. 

Możliwy kontakt telefoniczny: 667 777 022. 

za utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty dekoracji pierników

W dniu 09.12.2023 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Ostrzeszowie w strefie "Świątecznej Krainy” odbyły się warsztaty dekoracji pierników. Warsztaty zostały poprowadzone przez Panią Anetę Kosmalę, która pokazała wszystkim uczestnikom możliwości i sposoby dekoracji pierników. Szczególnym  zainteresowanie warsztaty cieszyły się wśród dzieci, które tworzyły lukrowane kolorowanki oraz roztopione bałwanki.

Warsztaty kulinarne „Świąteczne smaki tradycyjnych zup”

W dniu 08.12.2023  w pracowni gastronomicznej ZS nr 2 w Ostrzeszowie, Stowarzyszenie OLGD, dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy Ostrzeszów zorganizowało warsztaty kulinarne pt. „Świąteczne smaki tradycyjnych zup”. Uczestnicy warsztatów przygotowali 3 zupy świąteczne, zupę rybną, barszcz oraz zupę grzybową pod okiem Pana Pawła Powroźnika, szefa kuchni „P jak Pysznie”.