Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Ogłoszenie o naborze - Małe projekty, Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w imieniu Zarządu Województwa Wielkopolskiego na wniosek Lokalnej Grupy Działania: Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

Nasz festiwal promowany w ramach cyklu Wakacje z kablówką

Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi jest tematyką jednego z wakacyjnych programów „Wakacje z kablówką”.

Spotkanie podsumowujące stan realizacji PROW 2007-2013 oraz wyzwania i oczekiwania wielkopolskich LGD wobec PROW 2014-2020

W dniach 24-25 lipca 2014 w Dymaczewie odbyło się spotkanie dotyczące podsumowania bieżącego stanu realizacji PROW 2007-2013 oraz wyzwań i oczekiwań wielkopolskich LGD wobec PROW 2014-2020.

Warsztaty

W związku z  planowanym naborem na działanie Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz działaniem Małe projekty Stowarzyszenie OLGD zaprasza na warsztaty.

Konkurs na najlepszy pasztet i najlepszą potrawę z gęsi.

Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konkursach na najlepszy pasztet i najlepszą potrawę z gęsi. Konkursy odbędą się w dniu 13 września 2014 roku w Zespole Szkól nr 2 (Szkoła Rolnicza) przy ul. Zamkowej 12 w Ostrzeszowie.

IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PASZTETNIKÓW I POTRAW Z GĘSI JUŻ WKRÓTCE

        Zapraszamy na IX Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi w Ostrzeszowie, który odbędzie się w dniu 14 września 2014 roku.

        Festiwal organizowany jest pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Po raz IX w Ostrzeszowie aranżowany będzie dwudniowy Festiwal skierowany do entuzjastów  tradycyjnej kuchni, głównie pasztetów i potraw z gęsi.

      W ramach naszego festiwalu można będzie wziąć udział w konkursach: na najlepszy pasztet, najlepszą potrawę z gęsi czy najlepszą nalewkę.

      Wszystkich zainteresowanych do promowania swoich wyrobów i działalności zachęcamy do wystawienia stoisk w dniu 14.09.2014 na Kiermaszu Produktów Tradycyjnych na parkingu pod Basztą Kazimierza Wielkiego.

      Organizatorzy zapewniają wiele innych atrakcji i niespodzianek

 

       Więcej informacji można uzyskać w biurze Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”  pod nr telefonu 62/5860320

Wakacyjny Piknik Kolejowy

Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica” zaprasza wespół ze Starostwem Powiatowym w Ostrzeszowie i Towarzystwem Miłośników Kolei Ostrzeszów - Namysłaki - na Wakacyjny Piknik Kolejowy, który odbędzie się 20 lipca 2014r. (niedziela) od godz. 14.00

Gąski rosną

12 maja 2014 roku po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” przy sponsoringu Państwa Grażyny i Marka Sembereckich oraz współfinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, rozdano 500 szt.  piskląt gęsich  gospodarstwom agroturystycznym i przyzagrodowym oraz członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich.

Konkursy

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Wielkopolskiego ogłosił dwa konkursy:

Konkurs: Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. 

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 84352 osób.