Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Wielkopolskie Forum Lokalnych Grup Działania w Parlamencie Europejskim – Bruksela 7.04.2014 roku

W dniach 4-8 kwietnia 2014 roku odbył się wyjazd studyjny przedstawicieli wielkopolskich LGD do Brukseli.

 

LIDERKI OSTRZESZOWSKIE NA WARSZTATACH WIKLINY PAPIEROWEJ

Na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Zajączkach  w dniu 05.04. 2014 r. Liderki Ostrzeszowskie wraz z przedstawicielką Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” wzięły udział w warsztatach z wikliny papierowej.

Warsztaty – Małe Projekty

Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” zaprasza na warsztaty dotyczące działania „Małe Projekty” .

Bezpłatna aplikacja STANDARDY.NGO.PL dla organizacji pozarządowych

Portal ngo.pl przygotował specjalną bezpłatną aplikację STANDARDY.NGO.PL, dzięki której organizacje pozarządowe mogą szybko sprawdzić, czy w organizacji przestrzegane są standardy formalno-prawne.

 

Zajęcia artystyczne w Stacji Bukownica

Zarząd Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego "Stacja Bukownica" zaprasza do udziału w warsztatowych zajęciach artystycznych w ramach projektu "II Wiejska Akademia Artystyczna na stacji kolejowej w Bukownicy". Projekt realizowany będzie od marca do czerwca 2014 w ramach którego proponuje się dzieciom, młodzieży, dorosłym i seniorom w tym ludziom z niepełnosprawnościami zajęcia artystyczne przeprowadzane na stacji. 

Informacja dla beneficjentów w sprawie zamówień publicznych

Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu informuje, że prowadzi kontrolę postępowania o udzielenie zamówienia publicznego przeprowadzonego w trybie ustawy Prawo zamówień publicznych, w ramach operacji realizowanych za środków PROW 2007-2013.

Natomiast zgodnie z obowiązującymi procedurami nie świadczy doradztwa w tym zakresie.     

Projekt PROW 2014-2020

Zachęcamy do zapoznania się z najnowszą wersją projektu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z dnia 12 marca 2014 r.

Nabór wniosków dla przedsiębiorców i osób fizycznych na produkcję i sprzedaż energii

Informujemy, że w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowanego można  składać wnioski o dofinansowanie do Programu „Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”.

 

Nabór wniosków trwa do 7 kwietnia 2014 roku.

 

Sejm uchwalił nową ustawę o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych

 14 marca parlament przyjął  nową ustawę o zbiórkach: posłowie przegłosowali poprawki zgłoszone przez senatorów. Teraz ustawa trafi do Prezydenta. Wejdzie w życie po trzech miesiącach od opublikowania w Dzienniku Ustaw. Nie będzie już urzędowych zgód na zbiórki publiczne – to obywatele, a nie urzędnicy będą decydować o tym, jaka akcja dobroczynna warta jest wsparcia – a w podjęciu decyzji, jaką akcję wesprzeć, pomoże im przejrzysty, ogólnopolski portal internetowy Ministra Administracji i Cyfryzacji, na którym będzie można znaleźć informacje o prowadzonych zbiórkach publicznych i sprawozdania z nich. Trwają prace nad tym portalem.

 

Liderki Ostrzeszowskie świętowały Dzień Kobiet

W dniu 7 marca 2014 w siedzibie Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania" Liderki Ostrzeszowskie świętowały Dzień Kobiet.

W miłej atmosferze Panie obejrzały prezentację pt ”SZKOŁA I DZIAŁANIE PO SZKOLE LIDEREK ROZWOJU LOKALNEGO”

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 93753 osób.