Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Komisja Europejska zatwierdziła Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Uprzejmie informujemy, że Komisja Europejska zatwierdziła w piątek – 12.12.2014 r.  Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Polska jest jednym z trzech krajów, jak podaje MRiRW, które zakończyły negocjacje.

Warsztaty na temat dekoracji stołu i savoir-vivre

W dniu 5.12.2014 roku w Restauracji DWOREK w Ostrzeszowie odbyły się warsztaty na temat dekoracji stołu i savoir-vivre. Szkolenie skierowane było do grona kobiet, które prezentują dziedzictwo kulinarne naszego regionu na stoiskach  podczas festiwali, konferencji, konkursów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Celem warsztatów było zdobycie wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z estetyką podawanych potraw oraz zasadami savoir-vivre.

Szkolenia związane z tematem tworzenia i funkcjonowania stowarzyszeń

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w Poznaniu organizuje w Biskupicach Ołobocznych, powiat ostrowski 2 bezpłatne szkolenia związane z tematem tworzenia i funkcjonowania stowarzyszeń.

LIDERKI OSTRZESZOWSKIE NA KONFERENCJI „KOBIECA WIELKOPOLSKA OBYWATELSKA”

W dniu 26 listopada 2014 roku Liderki Ostrzeszowskie wraz z przedstawicielką Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” odwiedziły stolicę Wielkopolski, gdzie uczestniczyły w konferencji „Kobieca Wielkopolska Obywatelska” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Konferencja odbyła się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich  w Sali Ziemi.

 

Kolejny artykuł o naszym festiwalu

Zachęcamy do lektury artykułu o Ogólnopolskim Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi, który ukazał się w najnowszym wydaniu Ogólnopolskiego Informatora Drobiarskiego.

Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza organizacje pozarządowe na Drzwi Otwarte

W programie m.in. Gala „Barwy Wolontariatu”  (połączona z wręczeniem statuetek wyróżnianym wolontariuszom), podsumowanie Dni Kultury Solidarności 2014, informacja dotycząca Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015 (regulamin i logika projektowa) – informację przedstawią eksperci z MPiPS, informacja nt. współpracy finansowej Samorządu z organizacjami pozarządowymi w 2015 r. – informację przedstawią eksperci z poszczególnych departamentów UMWW i jednostek organizacyjnych SWW.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2014 roku  w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu (Al. Niepodległości 18) o godzinie 9:00.

 

47 koncert z cyklu Perły w koronie

Zachęcamy do udziału w 47 koncercie z cyklu "Perły w koronie", w programie którego Viola da gamba. 23 listopada 2014r. w „Klasztorze na górce” wystąpi Trio Gambasada. Początek  godzina 18.00. Wstęp jak zawsze wolny.

Zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie – piknik kulinarny, połączony z premierą programu telewizyjnego „Kolej Na Wielkopolskie Smaki”.

Podczas imprezy swą premierę będzie miał prowadzony przez Juliana Redondo Bueno (Chef Julek y sus locuras) telewizyjny program kulinarny „Kolej Na Wielkopolskie Smaki". Podczas pokazów livecooking'u Julian przygotuje też dla Was wyjątkowe polsko-hiszpańskie dania, które gotował w programie z najlepszych, regionalnych składników. Oprócz tego przez cały dzień towarzyszyły będą nam degustacje świetnych produktów wielkopolskich producentów.

Familijne Warsztaty serowarskie z ciastem drożdżowym w tle.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spotkanie z Gieno Mientkiewiczem, znawcą serów zagrodowych, z którym wspólnie rodzice i dzieci poznają jak prosto a smacznie stworzyć własne sery w domu.  Wspólnie przyrządzimy sery i dania z nich.

 

10 listopada biuro OLGD nieczynne

Uprzejmie informujemy, że decyzją Zarządu Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

biuro OLGD w dniu 10 listopada będzie nieczynne

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 116043 osób.