Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

47 koncert z cyklu Perły w koronie

Zachęcamy do udziału w 47 koncercie z cyklu "Perły w koronie", w programie którego Viola da gamba. 23 listopada 2014r. w „Klasztorze na górce” wystąpi Trio Gambasada. Początek  godzina 18.00. Wstęp jak zawsze wolny.

Zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie – piknik kulinarny, połączony z premierą programu telewizyjnego „Kolej Na Wielkopolskie Smaki”.

Podczas imprezy swą premierę będzie miał prowadzony przez Juliana Redondo Bueno (Chef Julek y sus locuras) telewizyjny program kulinarny „Kolej Na Wielkopolskie Smaki". Podczas pokazów livecooking'u Julian przygotuje też dla Was wyjątkowe polsko-hiszpańskie dania, które gotował w programie z najlepszych, regionalnych składników. Oprócz tego przez cały dzień towarzyszyły będą nam degustacje świetnych produktów wielkopolskich producentów.

Familijne Warsztaty serowarskie z ciastem drożdżowym w tle.

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na spotkanie z Gieno Mientkiewiczem, znawcą serów zagrodowych, z którym wspólnie rodzice i dzieci poznają jak prosto a smacznie stworzyć własne sery w domu.  Wspólnie przyrządzimy sery i dania z nich.

 

10 listopada biuro OLGD nieczynne

Uprzejmie informujemy, że decyzją Zarządu Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

biuro OLGD w dniu 10 listopada będzie nieczynne

Zakończono cykl warsztatów w ramach projektu współpracy

Zakończył się cykl warsztatów obejmujący 28 spotkań po 4 w każdej gminie Powiatu Ostrzeszowskiego skierowany do 406 osób. Tematyka warsztatów obejmowała zakres wędliniarstwa, kuchni regionalnej, serowarstwa i rękodzieła artystycznego. Celem projektu jest promocja bogatego Dziedzictwa Południowej Wielkopolski. Projekt został sfinansowany ze srodków Osi IV Leader PROW na lata 2007-2013.

 

Cykl szkoleń z zakresu tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

W dniach 27,28,29 października w Centrum Doradztwa Rolniczego w Poznaniu odbyły się szkolenia z zakresu Modułu I i II cyklu szkoleń stacjonarnych z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR,  realizowanych na zlecenie SC KSOW – Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. W każdym z modułów udział bierze członek zespołu redakcyjnego LSR 2014-2020 z naszej LGD.

Realizacja ciekawego projektu - Kosmos – złap uciekającą GALAKTYKĘ

W imieniu Stowarzyszenia Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II,Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzynowie,Gimnazjum Nr 1 w Ostrzeszowie oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Ostrzeszowie zapraszamy do udziału Państwa dzieci w warsztatach edukacyjnych: „Kosmos – złap uciekającą GALAKTYKĘ”

Nasz festiwal w czasopiśmie Polskie Drobiarstwo

Prezentujemy skan artykułu autorstwa prof. dr hab. Stanisława Wężyka i mgr Bohdana Ogrodowskiego o IX Ogólnopolskim Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi opublikowany w czasopiśmie Polskie Drobiarstwo. 

Prestiżowe wyróżnienie Klucz do Polskiej Spiżarni 2014 dla Witolda Wróbla

W dniu 28 września 2014 roku podczas  Międzynarodowych Targów  Spożywczych Smaki Regionów – Polagra Food w Poznaniu Witold Wróbel otrzymał prestiżowe wyróżnienie  w skali kraju „Klucz do Polskiej Spiżarni”  2014  za szczególne zasługi dla kultywowania dziedzictwa kulinarnego, promocji produktów tradycyjnych i regionalnych  i wspierania ich producentów,  przyznawane przez Ministra Rolnictwa, Związek Województw RP i Krajową Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Spektakl na motywach Zapomnianego Diabła Jana Drdy Diabła tam... straszę... w wykonaniu Teatru Stacja Bukownica

Zarząd Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego w imieniu swoich członków zaprasza na spektakl na motywach Zapomnianego Diabła Jana Drdy "Diabła tam... straszę..." w wykonaniu Teatru Stacja Bukownica w niedzielę 19 października 2014 r.  godz. 18.00.

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 96184 osób.