Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Cykl szkoleń z zakresu tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020

W dniach 27,28,29 października w Centrum Doradztwa Rolniczego w Poznaniu odbyły się szkolenia z zakresu Modułu I i II cyklu szkoleń stacjonarnych z zakresu tworzenia lokalnych strategii rozwoju (LSR), przygotowania strategii komunikacyjnej lokalnej grupy działania (LGD) i angażowania społeczności lokalnych w przygotowanie i realizację LSR,  realizowanych na zlecenie SC KSOW – Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA. W każdym z modułów udział bierze członek zespołu redakcyjnego LSR 2014-2020 z naszej LGD.

Realizacja ciekawego projektu - Kosmos – złap uciekającą GALAKTYKĘ

W imieniu Stowarzyszenia Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II,Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzynowie,Gimnazjum Nr 1 w Ostrzeszowie oraz Burmistrza Gminy i Miasta w Ostrzeszowie zapraszamy do udziału Państwa dzieci w warsztatach edukacyjnych: „Kosmos – złap uciekającą GALAKTYKĘ”

Nasz festiwal w czasopiśmie Polskie Drobiarstwo

Prezentujemy skan artykułu autorstwa prof. dr hab. Stanisława Wężyka i mgr Bohdana Ogrodowskiego o IX Ogólnopolskim Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi opublikowany w czasopiśmie Polskie Drobiarstwo. 

Prestiżowe wyróżnienie Klucz do Polskiej Spiżarni 2014 dla Witolda Wróbla

W dniu 28 września 2014 roku podczas  Międzynarodowych Targów  Spożywczych Smaki Regionów – Polagra Food w Poznaniu Witold Wróbel otrzymał prestiżowe wyróżnienie  w skali kraju „Klucz do Polskiej Spiżarni”  2014  za szczególne zasługi dla kultywowania dziedzictwa kulinarnego, promocji produktów tradycyjnych i regionalnych  i wspierania ich producentów,  przyznawane przez Ministra Rolnictwa, Związek Województw RP i Krajową Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Spektakl na motywach Zapomnianego Diabła Jana Drdy Diabła tam... straszę... w wykonaniu Teatru Stacja Bukownica

Zarząd Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego w imieniu swoich członków zaprasza na spektakl na motywach Zapomnianego Diabła Jana Drdy "Diabła tam... straszę..." w wykonaniu Teatru Stacja Bukownica w niedzielę 19 października 2014 r.  godz. 18.00.

Konferencja w ramach Dni Ekonomii Społecznej

W dniu 9 października w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie odbyła się konferencja poświęcona możliwościom  dalszego rozwoju ekonomii społecznej w regionie w latach 2014-2020.

Ostrzeszowskie pasztety i potrawy z gęsi w Modnej Gospodyni

Informujemy, że w aktualnym numerze kwartalnika Modna Gospodyni zostały opublikowane przepisy Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Ostrzeszowskiego na pasztety i potrawy z gęsi, które są laureatami konkursów w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi . Zachęcamy do lektury.

Mobilna aplikacja turystyczna dla Powiatu Ostrzeszowskiego

Zapraszamy do korzystania z nowo utworzonej  "Mobilnej aplikacji turystycznej dla obszaru Ostrzeszowskiej LGD".  Obejmuje ona atrakcje turystyczne i infrastrukturę gastronomiczno - noclegową obszaru. Turyści odwiedzający teren Powiatu Ostrzeszowskiego mogą wyszukać interesujące ich obiekty, dowiedzieć się o ich położeniu jak i uzyskać podstawowe informacje. Odwiedzający mogą zamieścić opinie o poszczególnych miejscach i dodać zrobione przez siebie zdjęcia. 

Realizacja projektu współpracy - udział OLGD na Festiwalu Produktu Lokalnego w Ustroniu

W dniu 21 września 2014 roku „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania„ realizując projekt współpracy pt  „Dziedzictwo Południowej Wielkopolski„ uczestniczyła w Festiwalu Produktu Lokalnego w Ustroniu koło Opatowa, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Wrota Wielkopolski”.

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 81404 osób.