Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Jubileuszowy festiwal

X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi zbliża się wielkimi krokami.


 

Plakat - do pobrania

Publikacja podsumowująca realizację Osi IV Leader PROW 2007-2013 na terenie Powiatu Ostrzeszowskiego

Mamy zaszczyt zaprezentować publikację barwnie ukazującą efekty wdrażania na terenie naszego powiatu Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013.

Publikacja - do pobrania

 

W dniu 18 maja odbyła się konferencja podsumowująca realizację osi IV Leader PROW na lata 2007-2013

Konferencja była okazją do podziękowań osobom, które przyczyniły się do efektów realizacji programu na Ziemi Ostrzeszowskiej. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

Czwarta edycja akcji rozdawania piskląt gęsi

W dniu 18 maja 2015 roku odbyła się czwarta edycja akcji rozdawania piskląt gęsi, której celem jest promocja powrotu do przyzagrodowego chowu gęsi.


Jubileuszowy Konkurs Kulinarny

W dniach 26-28 czerwca 2015 zapraszamy na X Jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. W sobotę 27 czerwca odbędzie się Jubileuszowy Konkurs Kulinarny obejmujący konkurs na najlepszy pasztet, potrawę z gęsi, nalewkę i ciasto drożdżowe.

Z A P R O S Z E N I E

W dniu 18 maja 2015 o godzinie 12.30 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie ulica Zamkowa 31 (wejście od ul. 21 Stycznia) z inicjatywy Stowarzyszenia ”Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”, przy  finansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz sponsoringu Pana Marka Sembereckiego właściciela Reprodukcyjnej Farmy Gęsi w Mąkoszycach,  wzorem lat ubiegłych zostanie wznowiona akcja rozdawania piskląt gęsi gospodarstwom przyzagrodowym i agroturystycznym oraz członkiniom KGW  Wielkopolski.

 

Liderki Ostrzeszowskie w Olszynie

W dniu 26 kwietnia 2015 roku Liderki Ostrzeszowskie spotkały się  na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Olszynie. Ciepły sobotni wieczór czas uprzyjemniał zespól Rogaszanie oraz dzieci z ze Szkoły Podstawowej w Olszynie , które dały upust swoim tanecznym talentom.

Seminarium dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach Inicjatywy JEREMIE

Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości jako Pośrednik Finansowy  Funduszu Powierniczego JEREMIE Województwa Wielkopolskiego, realizujący na terenie Województwa Wielkopolskiego Inicjatywę JEREMIE, przy współudziale Menadżera Funduszu Powierniczego JEREMIE Województwa Wielkopolskiego zaprasza na  Seminarium dla Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw w ramach Inicjatywy JEREMIE,które odbędzie się w dniu 8 maja 2015 r. od godz. 11:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 31.

Konkurs literacki Gęsim piórem pisane ...

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Gęsim piórem pisane..." organizowanym w ramach  X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi. Celem konkursu jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego obszaru Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania” w utworze literackim/poetyckim (wiersz, ballada, fraszka).

Termin nadsyłania prac - 15 kwietnia 2015 roku.

 

Konkurs Gęś malowana

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "Gęś malowana" organizowanym w ramach  X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi. Celem konkursu polegającego na wykonaniu pracy plastycznej w dowolnej technice o tematyce gęsi jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego i kulinarnego obszaru Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”. 

Termin nadsyłania prac - 15 kwietnia 2015 roku.

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 88685 osób.