Newsletter

E-mail
Zapisz Wypisz

Warsztaty na temat regionalizmu pt. Dekoracja i wyrób ciast.

W dniu 20 marca 2015 r. odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania „ warsztaty na temat regionalizmu pt. Dekoracja i wyrób ciast.

Szkolenie prowadził  Pan Jaromir Talar właściciel Zakładu Cukierniczego Maja w Trzcinicy.

W szkoleniu uczestniczyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu działania OLGD

Warsztaty - dekoracja i wyrób ciast

Stowarzyszenie Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania zaprasza członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu  działania OLGD do uczestnictwa w dniu 20 marca 2015r. w warsztatach na temat  regionalizmu pt. Dekoracja i wyrób ciast.

Przypominamy o złożeniu wniosków o płatność w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2015 roku

Przypominamy, iż zgodnie z § 34 pkt. 7 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 8 lipca 2008r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 zakończenie realizacji operacji i złożenie wniosku o płatność ostateczną  musi nastąpić nie później niż do dnia 31 marca 2015 r.”

Przekroczenie wymienionego terminu jest jednoznaczne z odmową wypłaty całości pomocy a następnie z rozwiązaniem umowy przyznania pomocy

Wyróżnienie w kategorii najlepsza inicjatywa dla naszego festiwalu podczas I Babskiego Sejmiku Południowej Wielkopolski

W dniu 12 marca 2015 z inicjatywy Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bożeny Henczycy w Siemianicach odbył się I Babski Sejmik Południowej Wielkopolski. Sejmik swoją obecnością zaszczyciła Poseł na Sejm RP Joanna Mucha i Barbara Bursztynowicz znana z roli Elżbiety z serialu „Klan”.

 

OLGD na IV Powiatowych Targach Pracy

W dniu 12 marca 2015 roku po raz czwarty wzięliśmy udział w charakterze wystawcy w Powiatowych Targach Pracy, które odbyły się w Ostrzeszowie.

 

Rusza Konkurs SENIORZY W AKCJI

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” Inkubator + dotacje na działania społeczne osób starszych i inicjatywy międzypokoleniowe. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu.

49 koncert z cyklu PERŁY W KORONIE

serdecznie zapraszamy na 49 koncert z cyklu "Perły w koronie", tym razem wyjątkowo w piątek, 27 lutego 2015r., na godzinę 18:00. Jak zawsze w Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie. - wstęp wolny

 

„CWINT na tropie bozonu Higgsa ASTROFOTOGRAFIA – Mikroskopia stereoskopowa”


W imieniu Centrum Wiedzy i Nowych Technologii im. Jana Pawła II zapraszamy na bezpłatne warsztaty dotyczące zagadnień ASTROFOTOGRAFII.

Podczas zajęć będą m.in. omawiane zagadnienia z zakresu fotografii obiektów układu słonecznego (planet, księżyca), obiektów głębokiego nieba (mgławic, galaktyk) oraz zagadnienia dotyczące specjalistycznego sprzętu do astrofotografii. Zdobytą wiedzę i umiejętności będzie można doświadczalnie sprawdzić podczas nocnych sesji fotograficznych i obróbki zebranego materiału fotograficznego.

Sympozjum „W kierunku zrównoważonej i konkurencyjnej turystyki Europy”

FAPA zaprasza przedstawicieli organizacji zrzeszających przedsiębiorców działających w sektorze turystyki do udziału w międzynarodowym sympozjum „W kierunku zrównoważonej i konkurencyjnej turystyki Europy”. Sympozjum odbędzie się w dniu 17 marca 2015r. w Brukseli. Podczas spotkania zostaną przeanalizowane obecne trendy turystyczne w Europie oraz zostaną przedyskutowane wyzwania stojące przed przemysłem turystycznym.

LIDERKI OSTRZESZOWSKIE - III WIECZÓR KOLĘD

W dniu 17 stycznia 2015 roku  w sali OSP Zajączki odbył się III Wieczór Kolęd zorganizowany przez Liderki Ostrzeszowskie przy współpracy Stowarzyszenia” Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”.

Gospodyniami  Wieczoru Kolęd wzorem  ubiegłego roku było Koło Gospodyń Wiejskich Zajączki

[1] 2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Stronę odwiedziło: 98471 osób.