Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
IX Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

IX Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

W dniu 14 września na parkingu przy Baszcie Kazimierzowskiej w Ostrzeszowie odbył się Kiermasz Produktów Tradycyjnych i Lokalnych.

Podczas imprezy przygotowano wiele atrakcji między innymi kiermasz, który rozpoczął korowód dziecięcy w asyście szczudlarzy z Grupy LOCOMOTORA ulicami miasta. Po wejściu na plac odbył się konkurs na najładniejszy strój regionalny oraz zabawy dla  dzieci. Po raz drugi odbył się także bieg uliczny 10 Profi.  Na kiermaszu dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, na których wszyscy przybyli goście mogli popróbować przygotowanych potraw oraz popatrzeć na kolorowe stoiska oceniane również w konkursie na najlepsze stoisko KGW.  W ramach imprezy odbył się także pokaz gotowania zupy, która została rozdzielona wśród wszystkich mieszkańców i przybyłych gości. W jedynej Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej w Polsce odsłonięto nową tablicę Pana Macieja Kuronia. Tablice odsłonił jego syn Jan Kuroń. W ramach kiermaszu wystąpił zespół JOY z repertuarem Maryli Rodowicz oraz zespół Bajlando. W nawiązaniu do ubiegłego roku zorganizowano SHOW Kulinarne, w którym wystąpiły dwie drużyny: Wójtowie oraz Wielebni.  Wygraną w show był czek charytatywny przekazany dla Julii Majewskiej z Ostrzeszowa walczącej z chorobą nowotworową. Show zwyciężyła drużyna Wielebnych, ale zgodnie z duchem fair play wraz z drużyną wójtów wspólnie przekazano czek. Kiermasz zakończył się pokazem sztucznych ogni.

 

Stronę odwiedziło: 83583 osób.