Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PASZTETNIKÓW I POTRAW Z GĘSI 10-11 września 2011 - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

VI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PASZTETNIKÓW I POTRAW Z GĘSI 10-11 września 2011

W dniach 10 – 11 września 2011 roku odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Organizatorami Festiwalu byli: Stowarzyszenie „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”, Stowarzyszenie Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości, Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego, Miasto i Gmina Ostrzeszów, Starostwo Powiatowe, Zespół Szkół nr 3 w Ostrzeszowie oraz Polski Związek Hodowców i Producentów Gęsi. Impreza została objęta honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Prezesa Agencji Rynku Rolnego. W pierwszym dniu festiwalu w Zespole Szkół   nr 3 w Ostrzeszowie odbyły się cztery konkursy:

- na najlepszy pasztet, 
- na najlepszą potrawę z gęsi,
- na najlepszą nalewkę,
- „Babciu przekaż mi tradycję”.  
 
W konkursie na najlepszy pasztet w kategorii przedsiębiorstwa, firmy branży mięsnej, restauracje i stołówki pierwsze miejsce zajął Dwór Ustronie. W kategorii koła gospodyń wiejskich i gospodarstwa agroturystyczne, osoby indywidualne pierwsze miejsce zajął pan Jacek Tomczyk. W kategorii szkoły pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół nr 3 w Ostrzeszowie, a w kategorii wystawcy zagraniczni pierwsze miejsce zajęła Szkoła z Litomyśla (Czechy). W konkursie na najlepszą potrawę z gęsi w kategorii przedsiębiorstwa, firmy branży mięsnej, restauracje i stołówki pierwsze miejsce zajęła Paulina Rzeszowska PAULA, natomiast w kategorii koła gospodyń wiejskich i gospodarstwa agroturystyczne, osoby indywidualne pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Niedźwiedzia. W konkursie na najlepszą nalewkę pierwsze miejsce zajęła pani Wanda Malińska, a w konkursie pt. Babciu przekaż mi tradycję pani Krystyna Kupijaj wraz z wnuczką Anną Janicką.
 
Podczas drugiego dnia festiwalu odbyła się oficjalna Gala zorganizowana w Kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia. Na parkingu przy Baszcie Kazimierzowskiej w Ostrzeszowie o godzinie 14.00 rozpoczął się Kiermasz Produktów Tradycyjnych    i Lokalnych, na którym swoje wyroby prezentowały liczne koła gospodyń wiejskich oraz inni wystawcy i firmy. Oprócz kiermaszu przygotowane były liczne atrakcje dla dzieci, między innymi korowód dziecięcy ulicami miasta, niezliczone pirackie przygody i konkursy prowadzone przez piratów z Szuflandii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty i zawody kulinarne pt. „Wielkopolskie smaki”, w których wzięło udział 7 drużyn ze szkół podstawowych. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostrzeszowie im. Św. Dominika  Savio. Podczas Kiermaszu został również przeprowadzony konkurs na najlepsze stoisko KGW, w którym zwyciężyło KGW ze Szklarki Przygodzickiej. Wszyscy uczestnicy festiwalu mogli popróbować konkursowych nalewek, pasztetów oraz gęsiny. Został przeprowadzony także konkurs na najmocniejsze uderzenie zorganizowany przez Mariusza Ziętka zawodowego mistrza świata WKN, w którym pierwsze miejsce zajął Konrad Jędrzejak z miejscowości Wrzosy. Na scenie pojawili się między innymi zespół ludowy Doruchowianie przedstawiając obrzędy weselne, zespół Lans Vegas oraz gwiazda wieczoru zespół GOLDEN LIFE. Zakończenie festiwalu uświetnił pokaz sztucznych ogni.
Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością dlatego już dziś zapraszamy na VII Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi, który odbędzie się 22 – 23 września 2012 roku w Ostrzeszowie.    

Stronę odwiedziło: 83564 osób.