Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 6

Notice: Undefined index: lang in /home/klient.dhosting.pl/kallosz/olgd.org.pl/public_html/core/lang.php on line 11
XI Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi - Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Operacja mająca na celu sprawne wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (LSR) współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Przewidywane wyniki operacji: realizacja LSR Stowarzyszenia „Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania”

XI Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi

 W dniu 11 września 2016 roku odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. Pod gorącym ostrzeszowskim niebem zorganizowano wiele licznych atrakcji. 

 

Od samego rana w Restauracji Dworek  przyjmowano potrawy konkursowe na Konkurs Kulinarny. Zgłoszono rekordową ilość 75 potraw i 20 nalewek. Po przyjęciu potraw swoją pracę rozpoczęła kapituła konkursowa, w skład której weszli prof. dr hab. dr h.c. Stanisław Wężyk, prof. dr hab. inż. Małgorzata Nogala – Kałucka, prof. dr hab. Ewa Łukaszewicz , dr inż. Jerzy Mróz, Kurt Scheller, Mirosława Rzepecka, Joanna Ochniak , Justyna Adamczyk oraz Marta Stawińska.

 Od godziny 10.00 na parkingu przy ul. Kaliskiej trwał „Kiermasz produktów lokalnych i rękodzieła”. Podczas kiermaszu wszyscy mogli posmakować tradycyjnych produktów, zakupić produkty lokalnych wystawców. Przewidziano także liczne atrakcje między innymi: „Marsz na orientację przedszkolaków z rodzicami w poszukiwaniu puzzli gęsi” czy Konkurs „Mały szef kuchni”. Szczególnym wydarzeniem było odsłonięcie kolejnych tablic w jedynej w  Polsce Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej, która znajduje się w Parku im. Jana Pawła II. W tym roku odsłonięcia dokonali Pan Kurt Scheller oraz Pani Justyna Adamczyk, która odsłaniała tablicę poświęconą Żółtemu Przewodnikowi Gault&Millau. Podczas Festiwalu odbył się także konkurs „Baby w kuchni” oraz konkurs na najlepsze stoisko KGW. Ustanowiono także Rekord Polski w zjedzeniu na czas babeczek z farszem pasztetowym, który wyniósł 2 min 49 sek. O godzinie 18.00 wręczono  nagrody laureatom konkursów. Całość obchodów zakończono występem zespołu Bahama oraz spektakularnym pokazem sztucznych ogni. Już teraz możemy wszystkich zachęcić do wzięcia w kolejnym już XII Ogólnopolskim Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi, który odbędzie się 17 września 2017 roku.  

Prezentujemy listę laureatów konkursów XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pasztetników i Potraw z Gęsi. 

Laureaci konkursów - do pobrania 


 

 

Stronę odwiedziło: 83509 osób.